Aşağıdaki şartname’de “müşteri” olarak belirtilen kısım, sporperformans.com’ dan alışveriş yapan gerçek ya da tüzel kişiyi  kasteder.

1- sporperformans.com’ un sorumlulukları:

      1- a. Sipariş alındığı andan itibaren malın tedariki,

      1- b. Malın eksiksiz olarak paketlenmesi,

      1- c. Fatura düzenlenmesi,

      1- d. Eğer gerekiyorsa Garanti belgesi ve ürünün kullanma kılavuzu ve teknik servis telefon  ve adreslerinin Ürün paketine eklenmesi.

      1- e. İrsaliye düzenlenmesi

      1- f. Malın mümkün olan en kısa sürede kargoya verilmesi,

      1- g. Ürünün kargoya verildiğine dair bilginin e-mail ile ya da sporperformans.com’ da sipariş takibi bölümüne yazılarak müşterinin bilgilendirilmesi.

      1- h. Aynı yolla UPS Kargo Takip Numarasının müşteriye bildirilmesi.

      1- I. Kargonun müşteri adresine tesliminden sonra, kargo şirketiyle bağlantı kurularak, malın teslim edildiğine dair bilgilendirme notunun “sipariş takibi” bölümüne yazılması.

2- Teslimat sonrası sorumluluklar:

          2- a. Ürünün eksik, bozuk, hasarlı olması durumunda, sporperformans.com 3.maddedeki şartlar dahilinde ürün iadesini kabul etmeyi taahhüt eder.

3- İade şartları:

           3- a. Aşağıdaki şartlardan birinin bile eksik olması durumunda ürün iadesi söz konusu olamaz

           3- a. 1- Ürün ambalajının hasarlı olması,

           3- a. 2- Ürünle birlikte müşteriye gönderilen faturanın da ürün paketiyle birlikte sporperformans.com’ a gönderilmemiş olması.

           3- a. 3- Ürünün eksik, parçalanmış ya da içinden parça çıkarılmış şekilde geri gönderilmesi.

           3- a. 4- Müşterinin ürünü aide ederken kargo bedelini sporperformans.com’ dan talep etmesi.         

4- Müşteri satın aldığı ürünü, cayma hakkını kullanarak iade etmek istemesi ve ürün bedelini talep etmesi durumunda, yukarıdaki şartlara bağlı kalarak 15 gün içerisinde iadesini yapabilir ve ürün bedeli müşteri hesabına geri gönderilir.

5- Cayma nedeniyle ya da  bozuk, arızalı ,eksik vs durumlarında gerçekleşecek ürün iadelerinde, müşteri tarafından karşılık olarak para iadesi istenmemesi durumunda, müşteri daha önce satın aldığı ürünü başka bir ürünle değiştirebilir.  Aradaki fiyat farkı sporperformans.com ya da müşteri tarafından ödenir.

6- Müşteri tarafından, ürün satın alındıktan 15 gün ve daha sonraki tarihler içinde  meydana gelebilecek arıza ya da diğer sorunlar nedeniyle ürün iadesi kabul edilmez. 

7- Ürünün müşteri tarafından iadesini takiben, kargonun SporPerformans’a ulaşmasının ardından 5 iş günü içinde ürün bedeli EKSİKSİZ OLARAK ; kredi kartı ile ödenmişse,ödeme yapılan kredi kartına….banka havalesi ya da EFT ile ödenmişse ödeme alınan banka hesap numaralarına aynen iade edilir.

8- Eğer müşteri, daha önce, ürünü taksitle satın almışsa sporperformans.com tarafından yapılan para iadesi, müşterinin kredi kartına aylık taksit tutarı kadar ödenir. Bu durum tamamen sporperformans.com’ un insiyatifi dışında, Türk Ticaret ve Bankacılık mevzuatı gereği olan bir işlemdir.

9- sporperformans.com, Müşterinin ürünü kullandıktan sonra MEMNUN KALMAMASI DURUMUNDA ise teslimat tarihinden itibaren 15 gün içinde yapılacak iadeleri koşulsuz kabul eder.Bu sürenin aşılması durumunda iade söz konusu olamayacaktır.

10- İster hasarlı, ister memnuniyetsizlik nedeniyle olsun, herhangi bir nedenle ürün iadesi söz konusu olduğunda, sözleşme madde 3’teki şartlardan birinin eksik olması durumunda ÜRÜN İADESİ KABUL EDİLMEYECEKTİR.

11- sporperformans.com'dan alışveriş yapan her müşteri ,yukarıdaki sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılır.

12- Herhangi bir Ticari ya da Hukuki anlaşmazlık durumunda Ankara Mahkemeleri yetkili olacaktır.