ZAMST RK-1 İliotibial Band Sendromu İçin Dizlik Daha büyük görüntüle

ZAMST RK-1 İliotibial Band Sendromu İçin Dizlik

Yeni ürün

414,00 ₺ vergi dahil

Daha fazla bilgi

İLİOTİBİAL BAND SENDROMU?


ZAMST'ın çözümü: RK-1

Koşu aktivasyonunda dizi sarar ve klavuzluk eder (internal rotasyonu kısıtlama yolu ile)
İliotibial bandın femoral kondil üzerinde sürtünmesini engeller.

Silecek Etkisi Nedir?
İliotibial band sendromu en çok meydana gelen sakatlanmalardan biridir (Sakatlıklarda ikinci sıradadır). Her adımda Tensor Fancia Latae'nin alt kısmı önden geriye doğru hareket eder (silecek gibi). Uyluk kemiği üzerindeki kaslar geriye doğru bir silecek gibi çalışır. Bazen bu durum dizin dış kenarında uyluk kemiğine çarpmalar meydana getir. Bu tekrarlanan çarpmalar (dakikada 180 civarında) sonucu oluşan hassasiyet yaşanan sendromun temelidir.

Belirtileri Nelerdir?
Koşudan 15 dakika sonra ağrı oluşmaya başlar (bir yanma duyulur). Koşu bittikten sonra ağrı da kesilir. Diğer spor dallarında genellikle bu belirtiler görülmez.

Çözüm Nedir?
ZAMST RK-1 iki farklı özellikte diz desteği sunmaktadır;

Yardımcı band sarmal tasarımı ile bacağın içe dönüşünü sınırlandırarak TFL sürtünmesini azaltır.
Yarı rigid uzanımla dize klavuzluk eder ve yanlarını stabil tutar
Hafif ve nefes alabilen malzemelerden yapılmış anatomik tasarımı sayesinde hareketlilik ve konfor en üst seviyededir.
Zamst ürünleri spor sırasında meydana gelen sakatlık durumlarını önlemek; ayrıca sakatlık sırasında spor yapmanızı sağlayacak destekleyici ürünleri sunar. Zamst ürünleri Avrupa’da üretilmekte olup emsallerinden çok çok farklıdır. Ömür boyu kullanıma uygundur. İçeriğindeki elastik kumaşlar gevşeme yapmaz.

Zamst ürünleri, spor sırasında sakatlanmayı engelleyen koruyucu ürünleri ile oluşabilecek durumlara karşı önlem almanıza yardımcı olur. Bunun yanında kondisyonunuzu kaybetmemeniz için sakatlık sırasında kullanılan ve özellikle eklem bölgelerinde spor yapmanızı engelleyen durumları minimuma indiren ürünler bulunmaktadır.

Spor sırasında da daha önce sakatlanıp halen sakatlık riski bulunan bölgeler bulunmaktadır. Bu gibi durumlar için sakatlık sırasında kullanılabilen ve giyildiğinde maksimum konfor sağlayan Zamst ürünleri ile olası sakatlıkların kolayca önüne geçebilirsiniz.

Spor yaparken ya da başka bir zamanda bir eklem ya da kas grubunun zarar görmüş olması spor yapmamızı engeller. Zamst ürünleri profesyoneller tarafından sakatlık halinde bile spor yapmaya olanak tanır. Bir çok futbolcu sakatlık sırasında bile formunu korumak için Zamst ürünlerini kullanarak antrenmanlarını devam ettirmektedir. Bu sayede çok daha kolay toparlanmaktadır.

Doğru bedeni bulmak için aşağıdaki tabloyu inceleyin:

Yorumlar

Yorum yapın

ZAMST RK-1 İliotibial Band Sendromu İçin Dizlik

ZAMST RK-1 İliotibial Band Sendromu İçin Dizlik

Dikkatinizi çekebilecek ürünler